13/11/15

skaldstudio: (Default)
Зробили герб для однієї чудової пари.

Головною вимогою була наявність зображення оленя чи кількох оленів, а також відбитка ступні.

Ось що в нас вийшло:

герььб

Герб складено відповідно до правил класичної геральдики на основі анкетної інформації про осіб.

Головним елементом герба є щит.
Чорний колір належить до улюблених кольорів власників герба.

Сонце символізує любов до природи, а метелик (символ безсмертної душі) - фах психолога.

Наступною складовою герба є сталевий лицарський шолом, що увінчує щит. Шолом покриває чорний намет зі золотим підбиттям. Намет походить від шматка тканини, яким лицарі під час Хрестових походів вкривали шоломи для захисту від пекучого сонця Святої землі. Згодом намети стали складовою частиною гербів і набули вибагливих художніх форм. За даньою геральдичною традицією  зовнішня та внутрішня сторони намету мають бути різного кольору. Зазвичай він виконується в основних кольорах щита.
Місце з'єднання намету з шоломом, як правило, закривалося вінцем з тканини, що називається бурелетом. Як і намет, бурелет зазвичай відтворював кольори гербового щита.

Шолом увінчує так званий клейнод.
Звичай прикрашати шоломи з’явився задовго до виникнення геральдики. Зокрема, на шоломах античних воїнів красувалися гребені з кінського волосу чи пучки пір’я. Вони візуально збільшували зріст воїна, тож можливо, що їхнім призначенням було ще й налякати ворога.
Прикраси на шоломах середньовічних лицарів з’явилися наприкінці ХІІ–на початку ХІІІ ст. Ними могли бути, наприклад, зображення рогів або крил. Однак лише на початку ХІV ст. такі прикраси стали звичним явищем в усій Європі та отримали вигляд тривимірних фігур.
В англійській геральдиці прикраси шолома мають назву “crest” (від лат.“crista” – півнячий гребінь), у французькій – “cimier”, в італійській – “cimiero” (ці слова також означають “гребінь”), в німецькій – “helmzier” (прикраса шолома) або “helmkleinod”. В геральдиці країн Східної Європи (Україна, Польща, Словаччина тощо) прикрасу на шоломі називають “клейнод” (від нім. “kleinod” – скарб, дорогоцінність).
Попервах клейнод не був постійною відзнакою і міг змінюватися залежно від обставин та смаків власника герба. Ще в ХV ст. лицар міг з’являтися на кожному турнірі з одним і тим же гербом, але щоразу з новим клейнодом. З часом клейноди починають передавати у спадок і вони перетворюються на складову частину герба.
Клейноди виготовляли з легких матеріалів: формованої шкіри, вивареної в гарячому воску, пергаменту, китового вуса, листової міді, тканини, натягнутої на плетену раму, тонкого дерева, пап’є-маше. Звісно, не забували і про пір’я півня, лебедя чи павича.
Як елемент обладунків клейнод використовувався аж до ХVІ ст.  

В даному випадку клейнодом виступають фігури гербів Остра (брама з трьома вежами) та Луганська (доменна піч та молоти) - міст, з яких походять власники герба.

Під щитом розміщено стрічку з девізом: "FORTES FORTUNA ADJUVAT" (Сміливим доля допомагає).



Маємо честь повідомити, що в нас діє система знижок на розробку особових та родових гербів для військовиків Збройних Сил, Національної гвардії та добровольчих батальйонів. Розмір знижки збільшується, якщо військовик проходив службу в зоні АТО, нагороджений орденом чи медаллю.
Акція триватиме до повної перемоги!
Наш сайт: http://skald.io.ua/
skaldstudio: (Default)
Виставка з фондів Львівського історичного музею, яка відкрита на третьому поверсі музею (пл.Ринок, 4), представляє розвиток гербів з давніх часів до сьогодення, їхнє поєднання з історією краю.
Автори виставки: Петро Слободян, Тарас Рак, Мирослав Побережний, Руслан Серцелевич, Світлана Олексенко (художня концепція)

https://www.youtube.com/watch?v=xpUTM9WNS50&feature=youtu.be

Profile

skaldstudio: (Default)
skaldstudio

December 2019

S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 31    
Page generated 5/7/25 09:14

Expand Cut Tags

No cut tags