skaldstudio: (геральдика)
[personal profile] skaldstudio
Харківський дизайнер Сергій Мішакін розробив логотип, присвячений Другій світовій війні.

Ідею створення логотопу подав директор Інституту національної пам'яті В.В'ятрович, а власне до дизайнера звернувся керівник Національної телекомпанії України З.Аласанія.

Логотип був створений за два дні. За основу взято звичний для Європи символ пам'яті жертв війни — червоний мак, повідомляє mediaport.

Червоний мак (Papaver rhoeas) використовується з 1920 р. як символ пам'яті про солдатів, що померли на війні. Цьому сприяв вірш канадського лікаря підполковника Джона Мак Кре (John McCrae) "На полях Фландрії" ("In Flanders Fields"), написаний під час Першої світової війни.

Вірш починається такими словами:
In Flanders fields the poppies blow    На полях Фландрії маків цвіт
Between the crosses, row on row       Між хрестами ряд за рядом

Початок цій традиції поклав Американський Легіон (ветеранська організація США). Згодом її запозичили ветеранські організації Сполученого Королівства, Канади, Австралії та Нової Зеландії.

Сьогодні червоний мак використовуєтьcя переважно у Сполученому Королівстві й Канаді в пам'ять про військовиків, вбитих під час воєнних конфліктів починаючи з 1914 р. Зображення макової квітки носять на одязі, використовують в якості прикраси протягом кількох тижнів починаючи з Дня пам'яті (Дня перемир'я) 11 листопада.
777px-Lest_we_forget

646px-Royal_British_Legion's_Paper_Poppy_-_white_background
800px-Bluestar_574

Вінки з маків покладють також на до військових меморіалів.

«Ми хотіли посилити це й знайти графічно просте рішення. Логотип зроблено з чотирьох кругів в певних пропорціях. Кожний з кругів прозорий, вони накладаються друг на друга. Те, що ми хотіли, — наблизити це до образу кульового отвору, від якого розпливається кров», — пояснює автор логотипу.

Малюнок доповнює датування Другої світової війни і напис: «Ніколи знову».

neveragain_3Z
І справді, чорно-помаранчева смугаста стрічка, нав'язана Росією як символ свята 9 травня, нині сприймається як символ імперської агресії, сепаратистів та "тітушок".

«Георгіївська стрічка ніяк мене не «чіпляє», ніяких емоцій не викликає. Георгіївська стрічка — вона не про страждання, не про смерть, найголовніше, що є у війні. Всі ці мільйони жертв, мільйони душ георгіївська стрічка не репрезентує», — говорить С.Мішакін.

«Червоний мак» ляже в основу роликів, котрі будуть транслюватися з 8 по 10 травня на «Першому Національному». Вони стануть уособленням головного «меседжу» логотипу — «Ніколи знову». Ці слова ініціатор нового символу та його автор трактують однаково: щоб війна більше николи не повторилася.

Ідея логотипу, без сумніву, хороша. У той же час варто продумати можливість його відтворення для носіння на одязі.

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

skaldstudio: (Default)
skaldstudio

December 2019

S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 31    
Page generated 1/7/25 20:16

Expand Cut Tags

No cut tags